אריזת שטיחים ואחסנתם

אחסנת שטיחים מתחלקת לשתי תקופות זמן: זמנים קצרים (מספר ימים): יש לגלגל את השטיח לאחר שאיבה (ראה בפרק “הוצאת אבק וחולות משטיח”) בצורה ישרה, לקשור קשירה לא הדוקה ולהניחו בצד במצב מאוזן על משטח המגביהו מהרצפה על מנת שלא יפגע מרטיבות. אין להניח שטיח בעמידה, הגורמת לעיוות השטיח.
חשוב לאחסן את השטיח במקום נטול רטיבות או לחות.

זמנים ארוכים (חודשים / שנים): אם מעוניינים לאחסן את השטיח לתקופה ארוכה יש להקפיד על מספר כללים:
לפני אריזת השטיח יש צורך בשאיבה ובאוורור השטיח. מומלץ לארוז שטיח במצב נקי. לא לארוז את השטיח בכל אריזה שהיא, כדוגמת ניילון, נייר, סדין אטום וכיוצא בזה.
השטיח צריך “לנשום” ולהיות מאוורר ויש לגלגל אותו בעטיפת בד אוורירי או ללא עטיפה כלשהי. אמנם, באופן כזה עלול השטיח לצבור אבק עם הזמן, אולם זה יצטבר בחלקו העליון בלבד וללא חדירה לעומק השטיח, ואז די בשאיבה רגילה של אבק כדי לפתור בעיה זו.
יש לגלגל את השטיח ישר ובמידת הצורך לקשור בעדינות. להניח את השטיח רק במצב מאוזן (לא בעמידה כי השטיח עלול להתעוות).
יש לאחסן את השטיחים במקום יבש ונטול רטיבות ו\או לחות, על מנת למנוע היווצרות של עובש וריקבון. הלחות והחום של הצמר יהוו חממה ליצירת עש.
במידה ותקופת האחסון עולה על חודש ימים, יש לגלגל את השטיח עם כדורי נפטלין בודדים (כיום כמעט ולא ניתן להשיג כדורי נפטלין, אך ניתן להשתמש בחומרי שימור טבעיים כגון; רוזמרין, עלי טבק, עלי דפנה וגרגירי פלפל אנגלי). את גרגירי הפלפל האנגלי יש להכניס בכמה שקיות קטנות, לקשור ולחורר במחט ולשים במספר מקומות בשטיח לפני הגלגול. מומלץ לפתוח את השטיח אחד לחודש על מנת לאוורר אותו, אם כי השטיח יכול בהחלט בתנאים אלא להישמר לתקופה הרבה יותר ארוכה ללא חשש.

תוכן העניינים

במידה וברצונך לקבל פרטים נוספים, יש למלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם.

איסוף מהבית

אנחנו אוספים ממך ומחזירים את השטיח. אפילו מבלי לקום מהספה! (טוב... כמעט)

מקצועיות וניסיון

עם 65 שנות ניסיון ואלפי שטיחים אפשר להיות רגועים, השטיח שלכם בידיים טובות

שירות לקוחות

עם מאות לקוחות מרוצים, הן עסקיים והן פרטיים, הצבנו סטנדרט גבוה של שביעות רצון!

שירות כלל ארצי

מאשדוד אשר בדרום עד לחיפה שבצפון - אנחנו נגיע אליך ונאסוף ממך את השטיחים