בעלי חיים בבית: דרכי טיפול ומניעה של עודף לכלוך

במרבית הבתים, חיות המחמד הינן נושא שכיח שקשור בשטיחים ובריפודים. מה לעשות שגם הם רוצים כמונו את נוחות הספה ורכות השטיח? אך לאחר מנוחתם ושימושם, משאירים אחריהם שערות שנשרו, המלוות בשכבת שומן עליה נדבק הלכלוך ביתר קלות.
רבים מאיתנו מנסים להוריד השערות מהשטיח באמצעות שואב או מטאטא ובשיטות שונות ומשונות. תנו לנו לתת לכם טיפ פשוט, אך יעיל ביותר: לכל אחד מאיתנו יש מגב, כן אותו מגב איתנו אנו מנקים רצפות, אופן הפעולה פשוט: יש לקחת מטלית לחה ולהעביר על פס הגומי של המגב על מנת לנקותו משארית לכלוך וליצור מצב של לחות על גב הגומי. לאחר מכן, יש להעביר את המגב על שערות השטיח לפי כיוון השיער והנה הפלא ופלא, כל השערות מתאספות לבליל אחד גדול ובכך פתרנו את הבעיה.

לגבי ריפודים לא נוכל להשתמש מן הסתם במגב, אך גם לריפודים יש פתרון. ניתן להשתמש בכפפת גומי חד פעמית ובעזרת מתז מים להתיז על כף היד ולעבור על גבי הריפוד באזורים בהם יש ריכוז שיערות. לרוב נראה את ריכוז השיער בדופן הספה היכן שהכלבים והחתולים אוהבים להתחכך בגופם ובכך להשאיר לאחר זמן פס שחור של שומן.
אם נקפיד על פעולה זאת באופן קבוע, שומן השיער לא ייספג בשטיח \ בספה ובכך נוכל להוריד את תדירות הניקוי ולתחזק את השטיח / ספה במצב טוב יותר.

טיפול בשתן / צואה / קיא

כמעט לכל מי שיש חיות מחמד בבית עובר את “חוויות” הטלת השתן או הצואה על השטיח, ספה או שטיחים מקיר לקיר.
מקרים אלו קורים לרוב בגילאים הצעירים של הכלבים והחתולים בעודם גורים, או בגילם המבוגר מחוסר שליטה. לחילופין, ישנם מקרים רבים אחרים בהם חיות המחמד מסמנות את הטריטוריה שלהן, ומה לעשות שיש להן טעם טוב ובחרו דווקא בשטיח הפרסי היקר או בספה שרכשנו רק עתה?
ישנם תכשירים רבים / תרסיסים למיניהם, שאמורים להרחיק את חיית במחמד מהחפץ היקר לנו, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות.
לנו יש טיפ טבעי שיכול לעזור במקרים מסוימים, ניתן לפזר מעט פלפל שחור על מסגרת השטיח מסביב. ידוע שלפני סימון הטריטוריה, לרוב, הכלבים מריחים את איזור הפלפל השחור הגורם לאלרגיה ולהתעטשות (אי נוחות) ובכך מרחיק את הכלב או החתול מהאזור. ברוב המקרים זה עוזר, יש לקחת בחשבון משנה זהירות אם יש תינוקות זוחלים בבית.

הכלב או החתול עשו צרכיהם, מה לעשות?

נקדים ונאמר כי בכתמים, רובם ככולם, אם ניגשים לטפל בהם במהירות עם היווצרותם – ניתנים להסרה.
קיימת למעשה שיטה אחת מומלצת להסרת כתמי שתן / צואה / קיא בבית באופן עצמאי ובלתי מקצועי, והוא על ידי מטלית יבשה לספיחת הנוזל ומטלית לחה לדילולו. על המטלית להיות בצבע לבן או כזה שלא מוציא צבע. אופן הפעולה כולל העברת המטלית היבשה על הנוזל על פני השטיח עם כיוון השיער ולא נגדו, על מנת לספוג את הכמות הגדולה של הנוזל. על פעולה זו מומלץ לחזור מספר פעמים לפני שימוש במטלית לחה. לאחר מכן, יש לעבור עם המטלית הלחה מספר פעמים לדילול הנוזל וחוזר חלילה עד להסרת הכתם. בסיום פעולה יש להשאיר לייבוש סופי או להיעזר בתזרים אוויר חם.
במידה והחומר נספג גם בגב השטיח, יש צורך בהגבהת המקום על מנת שהייבוש יהיה גם למטה. נדגיש כי יש להימנע מכל עצה של כביכול, יודעי דבר הדוחקים להשתמש בכל מיני חומרים ותערובות שונות ומשונות הנרקחות בבית או מופצות ברשתות השיווק.

אין ניקוי נקודתי או חלקי. השטיח או הספה חייבים לעבור ניקוי מקצועי כדי שתוצאת הסרת הכתם והלכלוך תהיה אפקטיבית.
כל שימוש חובבני בבית ללא ידיעה לגבי סוג החומר המתאים והמינון שלו ואופן הטיפול בו, יובילו לכך שייתכן וכתם חומצה יתקבע או יגדל וייווצר כתם גדול ובלתי הפיך.
יתרה מזאת, וכאן אנו חוזרים על שנאמר כאן קודם, בתום הטיפול החומר שעדיין נותר בשטיח ממשיך להיות פעיל ופוגע בסיבי השטיח ובבד הריפוד.
יש לציין, שבניסיון בשימוש בחומרים שונים לא רק שניצור נזק אלא, שבאופן זה אנו מונעים את הסיכויים להוציא את הכתם לאחר מכן על ידי גורם מקצועי.

תוכן העניינים

במידה וברצונך לקבל פרטים נוספים, יש למלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם.

איסוף מהבית

אנחנו אוספים ממך ומחזירים את השטיח. אפילו מבלי לקום מהספה! (טוב... כמעט)

מקצועיות וניסיון

עם 65 שנות ניסיון ואלפי שטיחים אפשר להיות רגועים, השטיח שלכם בידיים טובות

שירות לקוחות

עם מאות לקוחות מרוצים, הן עסקיים והן פרטיים, הצבנו סטנדרט גבוה של שביעות רצון!

שירות כלל ארצי

מאשדוד אשר בדרום עד לחיפה שבצפון - אנחנו נגיע אליך ונאסוף ממך את השטיחים