על שטיחים , בריאות , ותחזוקה בבית

במשך שנים רבות נקלעו אנשים תמימים למצבים של החמרה במצבם הבריאותי, של נטיות אלרגניות שמעולם לא חוו או להתדרדרות בחוסנם של הילדים ודווקא כאשר עברו, הגיעו או נקלעו לבית חדש ולסביבה חדשה. עד לפני שנים מספר לא הבינה הרפואה, ובוודאי שלא אותם אנשים, מדוע קורה להם מה שקורה ומדוע ממצב של בריאות מלאה וחוסן גופני משביע רצון הם הפכו לאנשים חולים, רצוצים וחלשים? היום כבר יש לכך שם תסמונת הבית החולהומדהים לגלות עד כמה המרחב הכי אישי, מוגן ובטוח שלנו יכול להוות מלכודת מזיקה לנו.

איש מתעטש

התסמונת הזו יכולה להיגרם מאיטום לא נכון של הגג, מה שמביא לרטיבות, ללחות ולהיווצרות עובש ופטריות, יכולה להיגרם מהצטברות קרדיות אבק הבית על גבי מצעים, ריפודים ושטיחים, מחיבור לא נכון של כיווני מכשירי פליטת אדים ואוויר וגם יכולה להיווצר מתחזוקה שגויה או לא נכונה של שטיחים ברחבי חדרי הבית.

אז איך להגן על עצמנו ועל שטיחים בתנאי אקלים שונים בבית? ניתן למומחי ארגמן שטיחים לתת לנו כמה עצות, טיפים ונקודות לשימוש נכון בשטיחים, לתחזוקה נאותה שלהם ולהגנה מרבית עלינו מפני נזקים שעלולים להיגרם מהם במהלך השנים.

חלון פתוח לאיוורור חלל הבית

אחת הסיבות המרכזיות לפגיעה אנושה במבנה הבית היא אוורור בלתי מספק. ישנה נטייה לסגור חלונות כאשר קר בחוץ וגם כאשר המזגן מופעל, כך שתחלופת האוויר היא מעטה וישנה הצטברות גזים רעילים הנכנסים לתוך מערכת הנשימה שלנו והופכים למסוכנים ביותר לנו ולדיירים הנוספים בדירה. שטיחים, במיוחד גדולים, שעירים ורכים, נוטים לצבור שכבות של גזים ושל מים עומדים, אשר אינם מתנדפים בקלות ונשארים במשך ימים, חודשים ואפילו שנים בסביבה הכי קרובה אלינו, אל ילדינו ואל חיות המחמד שלנו. שטיחים, בכלל, הם מרעה פורה ביותר לרעלנים, חיידקים ולכלוך.

איך, אם כן, מגנים על השטיחים בכל מצב ומסירים את הסיכונים הקיימים בהם באופן אפקטיבי ויעיל? ראשית, יש לאוורר שטיחים חדשים במקום פתוח למשך כמה ימים, ואם אפשר, רצוי לא להציב בבית שטיחים גדולים וכבדים, דוגמת שטיחים מקיר לקיר, אלא מספר שטיחים קטן, כאלו שאפשר גם לכבס במכונת כביסה (שטיחי כותנה איכותיים יעשו את העבודה היטב). למרות ששאיבת אבק לא תסיר את מלוא הלכלוך והאבק מהשטיחים, מומלץ להרבות בשאיבת אבק מהם ולפחות פעם בשנה למסור אותם לגורם מקצועי שיעביר עליהם שאיבה קצת יותר עמוקה, מעמיקה ואיכותית.

שואב אבק לניקוי השטיח

בכלל, עיצוב פנים ואדריכלות מודרנית צריכים להיות אקולוגיים וירוקים ולהתחשב גם במיקום הנכס, גם באקלים הקיים בו וזאת, בנוסף לשאיפות ולצרכי בעלי הנכס ולא להפך. חשיבות השמירה על הבריאות הפיזית ועל הביטחון בכך שהבית מגן, ויגן, על דייריו בכל דרך שהיא, לא תסולא בפז ואין לה שום תחליף.

*תודה ל:Allen Foster ו-John Millar על התמונות.

במידה וברצונך לקבל פרטים נוספים, יש למלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם.

איסוף מהבית

אנחנו אוספים ממך ומחזירים את השטיח. אפילו מבלי לקום מהספה! (טוב... כמעט)

מקצועיות וניסיון

עם 65 שנות ניסיון ואלפי שטיחים אפשר להיות רגועים, השטיח שלכם בידיים טובות

שירות לקוחות

עם מאות לקוחות מרוצים, הן עסקיים והן פרטיים, הצבנו סטנדרט גבוה של שביעות רצון!

שירות כלל ארצי

מאשדוד אשר בדרום עד לחיפה שבצפון - אנחנו נגיע אליך ונאסוף ממך את השטיחים