עזרה ראשונה לשטיחים וריפודים – המדריך המלא

שטיח, ספה או מזרן הם בין האביזרים הכי שמישים בבית. השימוש הרב באלו מאפשר לשמור על ניקיונם באופן מוגבל מאוד. כל אחד מאיתנו נתקל בשאריות אוכל או מיץ שנשפך על הספות או השטיח, ב”תקלה” שקרתה לילד שנגמל או בלכלוך שעשויה להשאיר חיית המחמד. כל אחד מהמקרים הללו מצריך תגובה ראשונה של בני הבית, כלומר ניקוי ראשוני וספיגה של הכתם שנוצר. כמובן, שלאורך זמן, יש צורך אחת לתקופה לשכור את שירותם של בעלי מקצוע המתמחים בניקוי יסודי של שטיחים וריפודים, על מנת לבצע ניקיון יסודי יותר ולשמר את הרהיט או השטיח האהוב.
 
בהמשך יוצגו מספר מקרים נפוצים ופתרונות לניקוי ראשוני, על מנת לעזור לכם לשמר את הרהיטים ככל שניתן.
 
1. מה עושים כאשר נשפך יין על השטיח?

במקרים בהם נשפך יין על השטיח כדאי מאוד לנגב הכתם במהרה. חשוב לשים לב, אין למרוח את הכתם ולסייע לו להתפשט עוד יותר, אלא לספוג בתנועות של ספיגה כלפי פנים הכתם בכוון השיער ולא נגדו. ניתן להשתמש במטלית לחה לריכוך הכתם ושוב לחזור על פעולת הספיגה. במידה ונשאר צל של הכתם לא כדאי לחכות, אלא מומלץ להזמין חברה לניקוי שטיחים לטיפול בכתם כבר באותו היום או למחרת, כל עוד הכתם טרי. בכל אופן, לא מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי ביתיים על מנת למנוע קיבוע של הכתם.
 
2. מה עושים כאשר בעל חיים עושה את צרכיו על הספה?

במקרה זה חובה להספיג את הנוזל כמה שיותר מהר, צריך להבין שבמידה ונוזל השתן על ספה חדר את עובי הבד לתוך הספוג, לא נוכל להתגבר עליו על ידי ספיגה או החדרת חומרי ניקוי. על מנת לא לגרום לנזק בלתי הפיך בבד או להיקבעות הכתם, כדאי להתייעץ מהר ככל האפשר בגורם מקצועי כגון חברה לניקוי ריפודים. במידה והכתם יהיה על גבי כריות נשלפות של המושב או גב הספה, תאסוף החברה המקצועית אל מפעלה את הכריות ותבצע טיפול יסודי על מנת לשלוף את השתן מחוץ לכריות ולנטרל את הריח. במידה והכרית לא נשלפת יש צורך בהזמנת צוות המצויד במכשור וחומרים מתאימים לטיפול. בכל מקרה יש לקחת בחשבון כי כל ניסיון של שטיפה או ניקוי עצמי בבית יכול לגרום לתוצאה של הגדלת הכתם והעמקת השתן לתוך הספוג.
 
3. כיצד נתחזק מזרנים בחדרם של אלרגיים לאבק?

מזרנים ידועים בנטייתם לצבור אבק. אנשים רבים אלרגיים לאבק ועשויים לפתח תופעות לוואי שונות כאשר המזרן אינו מתוחזק היטב. במקרים כאלה חשוב מאוד לבצע שאיבה יסודית של המזרן אחת לשבוע, ולהחליף מצעים בתדירות גבוה. במידה ויש אפשרות מידי מספר חודשים לחשוף את המזרן לשמש למספר דקות זה נהדר! מומלץ אחת לתקופה לשכור את שירותיה של חברה מקצועית לניקוי מזרנים וטיפול בקרדית האבק, אשר תבצע טיפול ממוקד בקרדית האבק ואף תנקה את המזרן במידת הצורך.
 
4. האם שטיחים עשויים לסכן את בריאותם של תינוקות זוחלים?

לתינוקות זוחלים יש נטייה לאסוף ולהכניס לפה כל מה שנצפה בדרכם. על כן, פירורים ושאריות מזון על השטיח אכן עשויים לסכן את בריאותם. נוסף על כך, שטיח שאינו נשאב כהלכה עשוי לגרום לאלרגיות וגרד בעור אצל תינוקות, ועל כן יש לשמר את השטיח נקי מאבק. כיום ישנם סוגי שטיחים ארוכי שיער (“שאגי”) שעלולים להכיל לכלוך גדול בתוכם, שטיחים אלו מומלץ לגלגל ולהניח בצד עד לתקופת המעבר מהזחילה.
 
5. כיצד ננקה שטיח מקיא?

יש צורך לאסוף את הקיא ולהספיגו במטלית יבשה. לאחר מכן, יש להעביר מטלית לחה לפי כיוון השיער ושוב להספיג. מכוון שקיא מכיל חומציות חזקה רצוי לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי על מנת לשטוף את שארית החומצה מהשטיח שלא תיווצר דהייה או כתם יציב.
 
6. כיצד נתחזק שטיח מקיר לקיר?

תחזוקת שטיחים מקיר לקיר היא בדרך כלל קלה מאחר והיא דורשת רק שאיבה של השטיח, ואחת לתקופה נדרש ניקוי יסודי יותר אשר יתבצע על ידי חברה מומחית בניקוי שטיחים.
 
7. כיצד ננקה באופן יסודי ריפודים לרכב?

כאשר מנקים ריפודי רכב חשוב מאוד להקפיד על שימוש בחומרים על בסיס יבש כגון קצף יבש. במידה ונרצה לבצע ניקוי יסודי, יש להיעזר בחברת ניקוי ריפודים מקצועית המצוידת במכשור וביכולת להגיע לאזורים קשים וכן בחומרים המתואמים לסוג הריפוד.
 
8. האם ישנו שוני בין ניקוי ספות מבד לניקוי ספות מעור?

בוודאי. תחילה השוני הוא בחומר הגלם – ריפודי בד עשויים מחומרים סינטטיים וטבעיים או בשילוב של השניים, ריפודי עור עוברים תהליך של עיבוד למתיחת העור והחלקתו, ולאחר מכן תהליך צביעה מיוחד ועל כן תהליך הניקוי משתנה מסוג לסוג. לדוגמא, בתהליך ניקוי ספות מבד ניתן לנקות במספר שיטות: הברשה, הזרקה – יניקה, קיטור ועוד. ואילו בריפוד עור יש צורך לבצע לרוב הליך ידני להסרת השומנים מהנקבוביות, לבצע ריכוך העור והברקתו על ידי חומרי הגנה.
 
 

במידה וברצונך לקבל פרטים נוספים, יש למלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם.

איסוף מהבית

אנחנו אוספים ממך ומחזירים את השטיח. אפילו מבלי לקום מהספה! (טוב... כמעט)

מקצועיות וניסיון

עם 65 שנות ניסיון ואלפי שטיחים אפשר להיות רגועים, השטיח שלכם בידיים טובות

שירות לקוחות

עם מאות לקוחות מרוצים, הן עסקיים והן פרטיים, הצבנו סטנדרט גבוה של שביעות רצון!

שירות כלל ארצי

מאשדוד אשר בדרום עד לחיפה שבצפון - אנחנו נגיע אליך ונאסוף ממך את השטיחים