ניקוי שטחי לשטיחים

שטיח הוא מקור לגאווה לכל בית, לכל משרד ולכל מוסד ציבורי ופרטי כאחד. כאשר מדובר על שטיח איכותי, הנראה יוקרתי, אלגנטי ומכובד וכאשר התחזוקה שלו והניקיון שלו נעשים על פי הצרכים ודרישות היצרן, הרי שהוא יכול לספק לכל מרחב ולכל מתחם, קטן כגדול, בדיוק את האפקטים הנדרשים ממנו- חמימות, נעימות והרגשה אריסטוקרטית בכל צעד ובכל שעל.

warm carpet

כמובן שלכל סוג שטיח ולכל סוג אריג יש אופן ניקוי שונה ותחזוקה שונה ולכן חשוב מאוד לדעת כיצד לנקות שטיחים וכיצד לשמור עליהם לאורך זמן כך שיישארו במצב איכותי וראוי לשימוש. אין דין שטיח ענק מקיר לקיר כדין שטיחון אמבט ואין דין שטיח רצפתי בעל צבעים בהירים כדין שטיח עבה, כבד וכהה ומדוע חשובה האבחנה הזו בין סוגי שטיחים, בדים ואריגים? מפני שבדיוק כפי שתחזוקה נכונה יכולה לשמר ולשקם מראה ואיכות של שטיח לאורך זמן רב ולאורך שנים ארוכות כך תחזוקה לא נכונה של שטיחים יכולה להרוס אותו ולפגוע בבסיס שלהם, מה שיגרום להעמקת הנזק אפילו עד כדי חוסר יכולת לתקנו ולשקמו.

באופן כללי, ובכדי לא להיכנס לעומק ולרבדים השונים של כל סוג שטיח ושטיח, ישנם כמה כללי ברזל יסודיים שעליהם חייבים להקפיד בכל תהליך ניקוי שטיחים, ללא הבדל סוג, צבע ועובי. הניקיון רצוי, וחייב, להיעשות ברגע שמבחינים בכתם ובלכלוך חדש עליו או בטווח זמן קצר לאחר התקרית שבגינה נשפך משקה עליו או נפל קלמר עם צבעים פתוחים שהשאירו הילדים בקרבתו. ככל שהנוזל ילך וייספג בין קורי השטיח, ככל שהוא ילך ויתייבש, כך יהיה מסובך ומורכב יותר להעלימו ולצמצם את נזקיו. מה גם שמלבד החמימות התחושה הנעימה שיש בכל הליכה, שכיבה או משחק עליו, הוא יהפוך לדביק יותר, לבעל ריח רע יותר ולפחות נעים למגע.

dirty carpet

שטיחים, בנוסף לכך שהם סופגי וסופחי נוזלים מצוינים, הם גם מאגר בלתי נדלה של קרדיות אבק, לכלוך וחרקים קטנטנים שונים המוצאים בינות לשתי וערב של האריג בית חמים ונעים להם ולמשפחתם הענפה. שטיחים, במיוחד העבים והשעירים שבהם, צריכים לעבור שאיבת אבק וניעור תכופים, כאשר פעם בחצי שנה או שנה יש צורך במעבר ניקוי מקצועי ועמוק יותר עם אנשי מקצוע מיומנים לכך דוגמת אנשי ארגמן שטיחים. שטיח שלא נקי ולא מתוחזק כראוי הוא מקור בלתי נדלה למזיקים ולרעות חולות העלולות לפגוע בבריאות של מי שנמצא בסביבתו, ולא בהכרח בטווח הזמן המיידי אלא דווקא לטווח הארוך יותר ודווקא באלו שעליהם אנו רוצים לשמור בצורה הטובה והאחראית ביותר- ילדינו הקטנים וחיות המחמד שלנו.

כאשר מדובר על שטיחים במרחב העסקי או הציבורי הרי שחשוב לבחור גם את סוג השטיח המתאים לכל מקום ולכל אוכלוסייה. כאשר מדובר על פירמת רואי חשבון או על משרד עורכי דין, למשל, הרי ששטיחים כבדים ויוקרתיים, אפילו שטיחים מקיר לקיר, יהוו את התפאורה הנכונה למקום ולעסק וכאשר מדובר על מתחם של ג’ימבורי לילדים או על מסעדה, למשל, דווקא שטיחים קטנים וקלים לניקוי ולתחזוקה יהיו הולמים יותר ופשוטים יותר לתפעול.

office carpet

אין הצדקה לויתור על הנחת שטיח איכותי בבית, במשרד או בעסק רק בגלל עלויות והוצאות התחזוקה שלו. כאשר שומרים על תחזוקה בסיסית, על ניקיון קבוע ועל היגיינה בסביבות השטיח, הרי שאפשר ליהנות ממנו לאורך זמן ולספק לשוהים או לדיירים אווירה חיובית, חמימה ונעימה הרבה יותר

קרדיט על התמונות לפי סדר הופעתן: bradley_newman, libbyiscool & deletem3

במידה וברצונך לקבל פרטים נוספים, יש למלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם.

איסוף מהבית

אנחנו אוספים ממך ומחזירים את השטיח. אפילו מבלי לקום מהספה! (טוב... כמעט)

מקצועיות וניסיון

עם 65 שנות ניסיון ואלפי שטיחים אפשר להיות רגועים, השטיח שלכם בידיים טובות

שירות לקוחות

עם מאות לקוחות מרוצים, הן עסקיים והן פרטיים, הצבנו סטנדרט גבוה של שביעות רצון!

שירות כלל ארצי

מאשדוד אשר בדרום עד לחיפה שבצפון - אנחנו נגיע אליך ונאסוף ממך את השטיחים